Nowa butelka w opakowaniu PET 1 litr pochodzi w 100% z recyklingu czyli wykonana jest całkowicie z tworzywa odzyskanego tzw. rPET. Uzdrowiska Kłodzkie SA – grupa PGU marka STAROPOLANKA, należących do Grupy KGHM wprowadzają na rynek nowy produkt: Staropolanka 2000 1 L 100% rPET. Woda dostępna w sieci LIDL od początku lipca 2020.
Produkt przedpremierowo został wyróżniony w plebiscycie Influencer’s Top 2020. Jury składające się z twórców internetowych i influencerów doceniło zaangażowanie marki w wykorzystanie tworzywa 100% rPET oraz walory smakowe naszej wysokozmineralizowanej Staropolanki 2000.
Powtórne przetwarzanie butelek PET może się wiązać nawet z 75% obniżeniem emisji CO2 w porównaniu z produkcją konwencjonalnego tworzywa oraz mniejsza ilością plastiku w otoczeniu, co jest ważnym elementem dla środowiska. Dlatego Uzdrowiska Kłodzkie SA-grupa PGU podjęły się produkcji wody w 100% rPET. – „Razem możemy zrobić więcej …” mówi Łukasz Surażyński – Prezes Uzdrowisk Kłodzkich SA – grupa PGU. „Plastik jest niewątpliwie jednym z największych wyzwań ekologicznych naszej planety, dlatego zachęcanie do jego recyklingu powinno być kluczowym elementem wprowadzania gospodarki o obiegu zamkniętym. Recykling umożliwia wielokrotne wykorzystanie surowca, co niesie znaczące korzyści — pozwala zmniejszyć zużycie zasobów naturalnych: ropy naftowej, energii, wody oraz ograniczyć emisję gazów cieplarnianych (zmniejszać tzw. ślad węglowy). Dzięki procesowi recyklingu tworzywo zyskuje kolejne życie i znajduje szerokie zastosowanie, m.in. do produkcji włóknin, taśm opakowaniowych, folii oraz preform, z których powstają butelki np. STAROPOLANKA 2000 1L, która swoją premierę handlową ma w sieci LIDL Polska już na początku lipca 2020.” – Jesteśmy dumni z faktu, że nasza Firma podjęła takie działania szybko, sprawnie i w zgodzie z ekologią. Dalej będziemy się rozwijać i przygotowywać do kolejnych zmian dla dobra środowiska, dzięki którym będzie nam wszystkim żyło się lepiej, zdrowiej i EKO. Aby jednak cały proces działał efektywnie, niezbędne jest właściwe segregowanie odpadów – do czego ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ponieważ RAZEM MOŻEMY ZROBIĆ WIECEJ! – dodaje Łukasz Surażyński.